Narzędzia dla glazurnika, które są niezbędne w tej pracy

Narzędzia dla glazurnika, które są niezbędne w tej pracy

Ułożenie płytek stanowi formę dla wielu osób. Każdy glazurnik zdaje sobie sprawę, iż podczas cięcia i układania płytek ceramicznych chodzi głównie o doskonały efekt. A jak możemy się domyślać, aby móc otrzymywać atrakcyjne rezultaty, nie obędzie się bez odpowiedniego doświadczenia, jak i sprawnego oka fachowca, który dokładnie wie, jak zaplanować układ i połączyć ze sobą płytki mające różnorodną fakturę i grubości. Niemniej jednak pozostaje jeszcze jeden istotny szczegół, który ma bezpośredni wpływ na wynik pracy wykonywanej przez glazurnika. Chodzi oczywiście o rodzaj stosowanych przez niego narzędzi. Poniżej opiszemy kilka najbardziej popularnych z nich.

Przecinarka ręczna do płytek

Jednym z ważniejszych narzędzi, których potrzebuje glazurnik, będzie niezastąpiona ręczna maszynka do cięcia płytek. Łatwa w obsłudze, poręczna i precyzyjną – taka, która będzie umiała zmienić nawet bardzo mozolną pracę w przyjemność. Ręczna przecinarka do cięcia glazury nie zajmuje nazbyt wiele miejsca, zapewni szybkie cięcie, ponadto jest odpowiednia, kiedy całą operację razem ze zmianą ustawienia co do wysokości łamacza można wykonać wyłącznie z użyciem jednej ręki. Cięcie jest precyzyjne i czyste, bez względu na to, czy pracujemy z gresem, ceramiką, czy też z terakotą.

Narzędzia dla glazurnika

Większość prac mających związek z układaniem ceramicznych płytek wymagać będzie ich idealnego dopasowywania w czasie układania. Zatem precyzyjnie wykonane cięcie jest istotne. Tutaj z pomocą przyjdzie nam przecinarka elektryczna, która poradzi sobie z każdym, nawet bardzo wymagającym prostym cięciem czy też fazowaniem różnorodnych materiałów, takich jak chociażby granit, marmur, gres, czy ceramika.

Mieszarka elektryczna

Mieszarka elektryczna stanowi następne bardzo istotne narzędzie, które stosuje się celem klejenia ceramicznych płytek. To właśnie dzięki takiemu urządzeniu możliwe jest uzyskanie prawidłowo wymieszanej zaprawy, która zapewnić klejenie bez konieczności wykonywania późniejszych poprawek. Elektryczne mieszarki różnią się pomiędzy sobą mocą zainstalowanego w nich silnika, ilością dostępnych biegów, czy też możliwością zastosowania mieszadeł mających coraz to większą średnicę. Bardzo dobrze nadają się celem wymieszania cementu, żywicy, farb, klejów, czy też innego typu materiałów. Pamiętajmy za każdym razem o dobraniu właściwego mieszadła do typu mieszanego materiału.

Gumowe pojemniki

Na liście ważnych elementów, które są potrzebne każdemu glazurnikowi podczas przeprowadzanych prac, nie mogło na pewno zabraknąć gumowego wiaderka. Przyda się ono celem mieszania albo transportowania zaprawy czy też innych materiałów budowlanych. Poza tym wyczyszczenie tego rodzaju wiadra gumowego (nawet w wypadku, kiedy zacznie nam klej) jest dużo prostsze, aniżeli ma to miejsce w wypadku plastikowych wiaderek. Wszechstronnego zastosowania i trwałe, nie zajmują nazbyt dużo miejsca, dostępne są w różnorodnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można je dostosować do własnych potrzeb.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat