Czym jest Separator Szlamu?

Czym jest Separator Szlamu?

Separatory szlamu, to urządzenia, które umożliwiają odzyskać czystą wodę, jaka jest stosowana do chłodzenia podczas wiercenia oraz cięcia narzędziami diamentowymi. Te właśnie urządzenia są zasilane powietrzem i ze względu ma niewielkie wymiary, doskonale sprawdzą się dla firm, które wymagają przenoszenia oraz używania separatora w zakresie recyklingu oraz powtórnego wykorzystania wody, na przykład na różnych placach budowy. Zatem, trzeba wiedzieć czym są separatory szlamu i jak działają

Separatory szlamu – co musimy wiedzieć na temat tych właśnie urządzeń?

Na samym początku trzeba powiedzieć, że te właśnie urządzenia są w stu procentach napędzane sprężonym powietrze. Jeżeli mamy swoją własną firmę i dysponujemy tego typu urządzeniem, to wówczas pył, który powstaje na przykład podczas obróbki różnego rodzaju materiałów. Ulega całkowitemu wytrąceniu z wody i jest sprasowany w kostki. Następnie może on zostać wykorzystany na przykład do produkowania różnych materiałów budowlanych. Ponadto separatory szlamu są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Dzięki recyklingowi możemy ponownie użyć czystą wodę na przykład w procesie cięcia, czy też szlifowania posadzek na mokro. Bądź woda ta może być wypuszcza do kanalizacji. To właśnie urządzenie całkowicie zabezpiecza środowisko naturalne przed skażeniem, co jest jego ogromnym atutem.

Jak działają separatory szlamu?

Najważniejszym elementem tego właśnie urządzenia jest prasa komorowa, która składa się z płyt z kanałami wewnętrznymi. Te właśnie płyty pokryte są specjalną tkaniną filtracyjną. Na swym początku osad poddaje się procesowi kondycjonowania, co następuje poprzez zmieszanie go z wapnem palonym. To sprawia, że jesteśmy w stanie uzyskać niski stopień uwolnienia sprasowanego osadu. Tym samym możemy otrzymać odpowiedni stan powierzchni tkaniny filtracyjnej. Na samym początku całego procesu oczyszczania, osad wtłacza się do pracy, wykorzystując do tego specjalną pompę pneumatyczną przez otwór, który kanał prowadzony do przestrzeni wewnątrz prasy pomiędzy płyty filtracyjne, które zablokowane zostały tłokiem hydraulicznym.

Później pompa pneumatyczna podaje osad, tym samym nawadnia prasę, aż do momentu kiedy czujnik ciśnienia wyświetli informację, że została ona napełniona. Wówczas urządzenie przystępuje do procesu dehydratacji, a więc odwodnienia osadów. Rozsunięte płyty wraz z osadem, który został w nie wpompowany, są ścinane poprzez tłok hydrauliczny. Dzięki czemu powrócą do swojej pierwotnej pozycji, przez co znacznie zmniejszy się objętość osadu przez odciśnięcie wody. Później kanały dopływowe osadu niszczone są poprzez sprężone powietrze. Końcowym etapem jest rozsuwanie płyt. Automatycznie zacznie działać również utrząsarka, która powoduje odpadanie brykietu, który powstał z osadu. Niestety obecnie rzadko kiedy możemy spotkać się z separatorami szlamu. Jeżeli jednak weźmie pod uwagę politykę, jaką obiera Unia Europejska oraz rosnącą świadomość ekologiczną społeczeństw i rosnące koszty czystej wody. To zapewne w ciągu najbliższych lat, coraz więcej firm zainwestuje w separatory szlamu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *