Jak się ubrać na budowę?

Odzież na budowę powinna być dostosowana do nawet najbardziej wymagających pracowników. Wzornictwo, jak i jej funkcjonalność muszą spełniać najwyższe standardy. Najwyższej jakości materiał, przełomowe szwy, jak i praktyczne kieszenie zapewnią pracownikom nieoceniony komfort, swobodne poruszanie się i bezawaryjne używanie ubrań przez kilkanaście lat.
Odzież ochronna na budowie sprosta każdemu zadaniu
Prowadzenie prac o charakterze budowlanym związane jest z wieloma zagrożeniami, jak i ciągłymi zmianami warunków atmosferycznych. Dlatego w takim przypadku nie powinno być żadnych kompromisów. Zadając pytanie, która odzież ochronna na budowę będzie najlepsza, odpowiedź będzie łatwa: odporna na zużycie, bezpieczna, jak i mająca komfortowy krój pozwalający na swobodne poruszanie. Ubranie dla osoby pracującej na budowie musi zostać dobrane do zmian pogodowych: lżejsze na lato i cieplejsze na zimę. Na drugim miejscu pracownik budowlany doceni solidność i praktyczność. Spodnie mające sporą ilość kieszeni, które zostały dostosowane celem przechowywania właściwych narzędzi przyspieszą i znacząco ułatwią pracę. Dodatkowym plusem jest trwałość zastosowanego materiału, a to dzięki użyciu innowacyjnych szwów, które są niezwykle wytrzymałe i nie ulegają przecieraniu. Następnym bardzo dobrym rozwiązaniem używanym w większości ubiorów dla fachowców pracujących w branży budowlanej będą nakolanników, które wykonuje się z bardzo odpornego na zużycie specjalistycznego materiału.
Części, z których musi składać się odzież dla osób pracujących w branży budowlanej
Wybranie profesjonalnej odzieży dla pracowników branży budowlanej poza podstawowymi cechami spełniającymi wymogi komfortu i bezpieczeństwa pozwala dzisiaj również pokazać pracodawców w jak najlepszym świetle. Oryginalny, praktyczny krój, rzucające się w oczy logo i kolorystyka stanowią idealną wizytówkę dla każdej spośród firm prowadzących działalność o charakterze budowlanym. Odzież ochronna na budowie złożona jest z wielu różnych elementów. Do niezastąpionych należy zaliczyć przede wszystkim:
- Obuwie do kostek,
- Podkoszulek,
- Rękawice,
- Czapkę,
- Kurtkę,
- Spodnie na szelkach z wieloma kieszeniami,
- Kask.
Ubrania odznaczają się zróżnicowanymi krojami i rozmiarami, które dopasowuje się do obowiązującej na terenie Europy numeracji męskiej i damskiej. Utrzymywanie w odpowiedniej czystości odzieży ochronnej na budowę nie jest zdecydowanie łatwym zadaniem. Jednakże projektanci podejmują się również i takich wyzwań, tworząc bardzo łatwo zmywalną powierzchnię materiału. Ochlapanie farbą albo zaprawą można błyskawicznie usunąć z użyciem szorstkiej gąbki. Na wierzchniej odzieży: spodniach, kurtkach naszywka się odróżniające odblaskowe elementy. Obuwie może skutecznie chronić przed uderzeniami dzięki metalowej wkładce i przed skręceniem kostki, gdyż jest wysokie. Podeszwy zaś odznaczają się dobrą przyczepnością i amortyzacją, tym bardziej jeśli prace prowadzone są podczas niezbyt dobrych warunków atmosferycznych.
Zobacz nasze pozostałe artykuły:
BHP na budowie
Konstrukcja tarczy diamentowej