Korony diamentowe Adiam Neon

Korony diamentowe Adiam Neon

Adiam to producent, który na przestrzeni ostatnich lat wciąż zaskakuje nas ciekawymi propozycjami ze świata narzędzi diamentowych. I tym razem nie byliśmy zawiedzeni, gdy uzyskaliśmy pierwsze informacje na temat uniwersalnych koron diamentowych Norn, które idealnie sprawdzą się w pracy z wytrzymałymi materiałami budowlanymi jak na przykład żelbeton. W jaki sposób sprawują się narzędzia marki Adiam? Czy warto zainwestować w nowe korony diamentowe?

W jaki sposób zbudowane są korony Adiam Neon?

Korony diamentowe Neon są zaprojektowane zgodnie z tradycyjnymi modelami wszelkich koron – kluczowy punkt wyposażony jest w segmenty z drobnymi diamentami. To wszystko utrzymywane jest w korpusie i zakończone funkcjonalnym uchwytem narzędziowym. Co zatem wyjątkowego znajdziemy w nowych koronach diamentowych? Zastosowano w nich tak zwane segmenty turbo, dzięki którym bez problemu możemy pracować z takimi materiałami jak cegła szamotowa, beton komórkowy, zwykły beton, żelbeton, a nawet porotherm. W jaki sposób segmenty zostały zamontowane? Za pomocą specjalnej metody laserowego spawania, które gwarantują nam efektywną pracę nawet z materiałami o chropowatej, nieregularnej strukturze bez obaw o oderwanie segmentów.

Korpus dodatkowo wyposażono w otwory, które umożliwiają wygodne usunięcie pozostałości materiału, które w trakcie pracy dostały się do wnętrza. Ważną cechą produktu jest zastosowana technologia, dzięki czemu korpus dopuszcza znacznie większy podmuch powietrza, wirując je, a co za tym idzie, chłodząc diamentowe segmenty. Dzięki takiemu sposobowi chłodzenia nie musimy martwić się o to, że diamenty nadmiernie przegrzewają się podczas pracy. Co jeszcze świadczy o żywotności koron? Segmenty diamentowe o większych niż standardowo rozmiarach mogą zagwarantować nam większą wytrzymałość i odporność narzędzia.

Z jakimi narzędziami możemy wykorzystać korony diamentowe Adiam Neon? 

Dzięki zastosowanemu mocowaniu gwintowemu 1/2, mamy możliwość wykorzystania korony z adapterami, które posiadają zarówno uchwyt 6-kątny, SDS oraz walcowy. Co to oznacza dla zwykłego użytkownika? Oznacza to, że nasze korony Adiam Neon mogą być użyte nie tylko w przypadku standardowych wiertnicach diamentowych, ale też w szerokim spektrum innych narzędzi, z wiertarki, wiertarkami udarowymi czy wkrętarko-wiertarkami. Co więcej, w zależności od naszych potrzeb i wymagań, korony są dostępne w różnych wersjach rozmiarowych. Od najmniejszych liczących średnica 28 mm aż do tych ze średnicą 127mm. Decydując się na zakup zestawu 5 koron diamentowych, otrzymamy również dodatkowe adaptery, które znacznie zwiększają zastosowanie koron.

Jak korony Adiam Neon radzą sobie w praktyce?

Jak mogliśmy się przekonać w przypadku wielu innych narzędzi, opis producenta i teoria to jedno, a praktyczne działanie to drugie. Jednak w przypadku koron diamentowych, nie mamy powodów do obaw. Korony wiercę bardzo szybko i efektywnie w każdym wytrzymałym rodzaju materiału, od betonu po żelbeton. Korony diamentowe w praktyce pokazują, jak można przyśpieszyć szereg prac budowlanych i wykończeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *