Maszynki do cięcia płytek na mokro

Maszynki do cięcia płytek na mokro
Zasadniczo możemy wyróżnić trzy większe grupy maszynek elektrycznych do cięcia płytek na mokro:
  • z ruchomą głowicą,
  • z mobilnym stołem,
  • przenośne.

Elektryczne przecinarki przenośne

Elektryczne przecinarki przenośne definiują same siebie. Są one nie tylko najlżejsze i najmniejsze, ale również najłatwiejsze do przetransportowania. Ten typ maszyn jest bardzo dobry celem wykonywania niewielkich prac remontowych czy też wykończeniowych, a także stanowi idealne uzupełnienie dla każdej ręcznej przecinarki, pomoc podczas wykonywania specjalnych cięć, takich jak chociażby: kolumny, drzwi, okna, narożniki, kwadraty.

Elektryczne przecinarki z ruchomym stołem

Biorąc pod uwagę ich konstrukcję, jak i działanie, cięty materiał zostaje umieszczony na stole, który jest na ogół przemieszczany za pomocą łożysk. Jest to zestaw przeznaczony specjalnie celem cięcia budowlanych materiałów.

Jego najważniejszą zaletą będzie szybkość. Jak i zdolność do przecinania materiałów mających określoną grubość, przede wszystkim dzięki zastosowaniu efektu wgłębnego cięcia. Mimo tego, iż tenże rodzaj maszyn może przecinać każdy typ materiału, elektryczne przecinarki mające mobilny stół, ze względu na typową konstrukcję, ograniczenie formatu i system cięcia, nie są zalecane zbytnio do przecinania ceramicznych płytek. Ryzyko, jak i stabilność stołu z zużyciem i z czasem, wibracji i niepożądanych ruchów, będzie mieć bezpośredni wpływ na precyzję i jakość wykonywanego cięcia.

Elektryczne przecinarki z ruchomą głowicą

Trzecią, a zarazem ostatnią grupę stanowią maszynki elektryczne do cięcia mające ruchomą głowicę tnącą.

W przeciwieństwie do przecinarek wraz z mobilnym stołem grupę tę zaleca się najbardziej celem przecinania ceramicznych materiałów, a także naturalnego kamienia albo każdego innego typu materiału, gdzie precyzja i jakość cięcia są bardzo istotne.

W zestawie elektrycznych maszynek wraz z ruchomą głowicą do cięcia należy rozróżnić takie, które posiadają efekt wgłębnego cięcia, jak i te, które go nie posiadają.

Jak już powiedziano wyżej, najbardziej wyróżniającą kwestią tychże przecinarek jest precyzja wykonywanych z ich użyciem cięć. Jeżeli jednak do tejże jakości dodamy efekt wgłębnego cięcia, pozyskamy największą możliwą uniwersalność w zakresie cięcia, którą może nam zaoferować właśnie elektryczna przecinarka.

 

Narzędzia dla glazurnika

Przecinarki mające głowicę ruchomą, jak i efekt wgłębnego cięcia, umożliwią nam pracę z ceramicznymi materiałami, materiałami budowlanymi, jak również z kamieniem naturalnym. Pozwalają także na wykonywanie większej różnorodności cięć, w tym m.in. cięć pionowych i rowków.  Z drugiej zaś strony, jeżeli interesuje nam tylko jakość cięcia ceramicznych płytek, tym bardziej w cięciu prostym, jak i możliwość ukosowania, musimy zwrócić szczególną uwagę na modele mające ruchomą głowicę bez efektu wgłębnego cięcia. 

Tenże rodzaj maszyn zrezygnował z wszechstronności, którą odznaczały się wcześniej już wspomniane modele, celem zapewnienia precyzji i jakości cięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat