Możliwości wierteł diamentowych – skuteczność czy trend?

Możliwości wierteł diamentowych – skuteczność czy trend?

Połączenie diamentu oraz wiertarki z udarem nie jest nowe. Zastosowanie głowic diamentowych już od kilku lat jest wykorzystywane w medycynie. Jednak obserwując rynek maszyn budowlanych zauważyłam, że wiertła diamentowe zaczęły być stosowane wraz z pewną technologią, którą warto poznać.

 

Charakterystyka technologii Pulsce-Tech

W wiertnicach od producenta Cardi Srl mamy dość innowacyjną, jak na markę technologię. Dodanie do diamentowej wiertnicy udarowej Pulsce-Tech pozwala na rozszerzenie możliwości danego sprzętu. Dzięki wiertnicy możemy stosować ruchy wibracyjne. Pulsce-Tech wykonuje wibracje poza ruchem obrotowym. Drugą cechą charakterystyczną w wiertnicach z głowicą diamentową jest możliwość tworzenie wgłębień o niewielkiej amplitudzie. Opcja Pulsce-Tech pozwala na pracę na częstotliwości około 300–700 Hz. Ruchy o małym natężeniu można wykonywać zgodnie z kierunkiem osiowym. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby praca urządzenia odbywała się bez wibracji.

Możliwości technologii Pulsce-Tech

Stosowanie mikrowibracji pozwala na ochronę wierteł z diamentu. Ten przeźroczysty kryształ jest najtwardszym materiałem, jednak ma dość istotną wadę. Diament jest kruchy. W celu bezpieczeństwa przed ścieraniem kryształu do sprzętu dodano mikrowibracje. Podczas pracy diament zapobiega się zbyt szybkiemu ścieraniu i jest chroniony przed gwałtownymi uderzeniami. Mikrowibracje pozwalają na szybszą pracę urządzeń. Dzięki wiertarkom z Pulsce -Tech można skrócić czas pracy nawet o 30%. A wszystko za sprawą dużej prędkości urządzenia. Należy dodać, że Wiertarka udarowa z diamentem pozwala na wybór metody wiertniczej. Wraz z technologią Pulsce-Tech producent zachęca nas do używania statywa Cardi, który zdecydowanie wpływa na wydajność, komfort pracy oraz stabilizacje urządzenia w każdych warunkach.

Dowolna metoda wiercenia 

Profesjonalne Wiertnice Cardi Diamons Pulsce-Tech pozwalają na pracę z powierzchniami suchymi i mokrymi. Firma Cardi umożliwia wiercenie z technologią Pulsce-Tech za pomocą specjalistycznych wierteł o różnej średnicy. Każda z tych metod różni się od siebie, dlatego wymaga odrębnego wyjaśnienia.

Metoda na mokro nadaje się do wiercenia w materiałach gładkich, pozbawionych izolacji cieplnej czy powierzchni narażonych na ogień. Z opcji na mokro można korzystać tylko i wyłącznie podczas prac budowlanych. Metoda ta jest wolna od pyłów, które wpływają na komfort pracy oraz samopoczucie pracowników. Podczas procesu wiercenia musisz użyć wody. Służy ona do oczyszczania wgłębień, powstających wyniku wiercenia.

Metoda na sucho jest najbardziej uniwersalną metodą. Za jej pomocą można wiercić w zasadzie wszystko. Dzięki tej metodzie i zastosowaniu odpowiedniego wiertła diamentowego możesz tworzyć otwory w: betonie, ceramice ściennej, klinkierach, a nawet w betonie zbrojonym. Wiercenie na powierzchniach suchych można wykorzystać w obiektach użytkowanych oraz kompleksowo wykończonych. Przypadku wiercenia ostrze diamentowe generują duże pokłady pyłu, dlatego aby skutecznie oczyścić pomieszczenia użyj odkurzacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat