Najlepsza tarcza diamentowa - jak wybrać? -

Najlepsza tarcza diamentowa – jak wybrać?

Najlepsza tarcza diamentowa – jak wybrać?

Najlepsza tarcza diamentowa to bardzo ważny element służący do cięcia różnych materiałów. Na rynku można znaleźć wielu producentów takich tarcz. Przekonują oni klientów, że ich rozwiązanie jest jak najlepsze i powinni się na nie zdecydować. Jednak czym tak naprawdę się kierować podczas wyboru tarcz diamentowych? Na co zwrócić uwagę?

 

Najlepsza tarcza diamentowa

Tarcza diamentowa to cześć narzędzia, która jest wykonana ze stali lub metalu. Jej krawędzie zostały pokryte proszkiem wyprodukowanym z syntetycznego diamentu, czemu zawdzięcza ona swoją nazwę. Tarcza diamentowa tnie wiele materiałów. Można ją wykorzystać do obróbki drewna, gresu, szkła, ceramiki, betonu, kamienia, stali nierdzewnej, metalu, aluminium, asfaltu i wielu innych. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie i jak najbardziej jest ona potrzebna w każdym warsztacie pracy. Warto posiadać kilka rodzajów tarcz diamentowych, zależnie od tego, jaki materiał chce się ciąć, ponieważ obróbka materiału źle dobraną tarczą może spowodować spore uszkodzenia nie tylko na materiale, ale także na tarczy.

 

Prawidłowy dobór tarcz diamentowych

Wybierając tarcze diamentowe trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim konieczne jest określenie materiału, który będzie podlegał obróbce. Trzeba go określić jak najbardziej dokładanie. Sam beton ma kilka odmian i nie każda tarcza diamentowa będzie dobrze współpracowała z konkretnym materiałem. Konkretne tworzywa można poddać klasyfikacji według konkretnej klasy. Na tej podstawie można wybrać najlepsze tarcze.

 

Materiały, które można poddać obróbce za pomocą tarczy diamentowej

Za pomocą tarczy diamentowej przede wszystkim można obrobić beton, który można podzielić na:

  • beton płukany,
  • gazobeton,
  • kostkę brukową,
  • cegłę klinkierową,
  • polbruk,
  • piaskowiec.

W przypadku cięcia takich materiałów nie trzeba inwestować w najdroższe tarcze. Tworzywa te są bardzo łatwe w obróbce i nie ma z nimi żadnego problemu.

Kolejną grupą materiałów są surowce dużo twardsze jak np. klinkier, granit, beton zbrojony. Są one bardziej wymagające i nie wystarczy jedynie posiadanie zwyczajnej tarczy, konieczne może być narzędzie, które wykonano laserowo. Dzięki temu jakoś cięcia będzie dużo większa.

 

Co warto wiedzieć o tarczach diamentowych?

Przede wszystkim warto pamiętać, że wszelkie tarcze diamentowe są dostosowane do cięcia konkretnych materiałów, przy użyciu maszyny o określonej mocy. Przed zakupem trzeba jak najdokładniej określić to co będziemy cieli, aby dobrać jak najlepsze rozwiązanie. Kolor tarczy nie ma tak naprawdę żadnego znaczenie. Ważna jest jej wysokość, kształt segmentu oraz wentylacja, która wydłuża jej żywotność. Warto też zapamiętać, że zgrzewanej tarczy nie powinno się stosować w przypadku ciężkiego zbrojenia, a laserową jak najbardziej można wykorzystać w takiej sytuacje. Firmy zajmujące się produkcją takich tarcz wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i nieustannie pracują nad nowymi rozwiązaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat