Otwór w żelbecie – wykonanie

Otwór w żelbecie – wykonanie

Jak szybko wykonać otwór w żelbecie ?

Montaż instalacji elektrycznych czy sanitarnych, grzewczych czy wentylacyjnych, poszerzanie drzwi lub okien – każda z tych operacji wymaga wykonania otworów w twardym materiale jakim jest beton, zwykle zbrojony. Jak zrobić to najskuteczniej ?

Tradycyjne metody nie zawsze się sprawdzają

Otwór w żelbecie najlepiej wykonać za pomocą młoto-wiertarek czy młotów wyburzeniowych jest zadaniem trudnym i czasochłonnym. Twardy beton opornie poddaje się pracy narzędzia, wykute otwory często są nierówne a w przypadku konieczności usunięcia zbrojenia zwykle muszą mieć średnicę większą niż przewód, który przeprowadzą. Przy tym musimy liczyć się z intensywnym pyleniem, które szkodzi zdrowiu. Kolejnym problemem jest wysoki poziom hałasu, który bywa naprawdę uciążliwy oraz drgania mogące doprowadzić do zarysowania konstrukcji poza obszarem pracy. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularność zdobywa zupełnie inna technika wykonywania otworów w betonie.

Technika diamentowa – rozwiązanie, którego potrzebujesz

Aby wiercenie otworów w betonie było skuteczne i łatwiejsze należy wykorzystać materiały twardsze od betonu. Takim materiałem jest diament – najtwardszy spośród minerałów i wszelkich innych znanych dziś materiałów. To właśnie jego kryształy wykorzystuje się w najbardziej dziś wydajnej technologii wykonywania otworów w betonie za pomocą wierteł koronowych. Nowoczesne narzędzia, które posiadają część roboczą z zawartością kryształów diamentów syntetycznych działają znacznie skuteczniej.

Otwór w żelbecie

 

Wiertła koronowe mają  wiele zalet. Przede wszystkim jest znacznie bardziej precyzyjne – wykonanie otworów, których kształt jest idealnie zgodny z wymaganym, czy to okrągłym czy wielokątnym, staje się proste. Bardzo znacznemu skróceniu ulega też czas wykonania prac, zmniejszamy poziom hałasu, wibracji oraz szkodliwego zapylenia. Co ważne, narzędzia diamentowe możemy zastosować nie tylko przy pracy w betonie, ale również w wielu innych ścieralnych materiałach takich jak asfaltobeton, żelbet, materiały ścienne, wszelkie kamienie naturalne. Praktycznie jest to rozwiązanie, które możemy wykorzystać bez ograniczeń w pracach remontowych i budowlanych.

 

Skorzystaj z pomocy specjalistów

 

Jeśli chcesz wykorzystać narzędzia diamentowe podczas prac budowlanych w twoim domu lub firmie na skalę większą niż wymagającą użycia szlifierki kątowej i tarczy diamentowej 125 lub 230 mm najlepiej zrobisz korzystając z pomocy firmy, która posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie. Na rynku polskim działa dziś wiele firm, wyposażonych i doświadczonych odpowiednio, aby poradzić sobie z najtrudniejszym nawet wyzwaniem.

Podsumowując, jeśli potrzebujemy wykonać szybko i czysto otwory w żelbecie lub betonie należy w tym celu wykorzystać nowoczesne metody. Technika diamentowa jest właśnie takim rozwiązaniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *