Szczeliniarka jezdna piła drogowa

Szczeliniarka jezdna piła drogowa

Obecnie żyjemy w czasach, w których wykonuje się coraz więcej różnego rodzaju prac upiększających podwórka, drogi oraz chodniki. Oczywiście prace te wymagają nie lada wysiłku. To też nic dziwnego, że każdy szuka takich sprzętów i urządzeń, które jak najwięcej pracy wykonają za człowieka. Jednym z takich sprzętów jest właśnie szczeliniarka -jezdna piła drogowa. Niestety wiele osób słysząc tą nazwę nie wie co to takiego. To też po krótce postaramy się wyjaśnić do czego służy jezdna piła drogowa oraz jakie tak dokładnie ma zastosowanie.

 

Szczeliniarka jezdna piła drogowa

w Twoim parku maszynowym

Szczeliniarka to jezdna piła drogowa, która służy przede wszystkim do cięcia nawierzchni drogowych. Poza tym wykorzystujemy ją do prostych prac renowacyjnych. Bardzo często mają ją również na wyposażeniu firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętu budowlanego. Przemawia za tym fakt, że nie jest to urządzenie tanie. Rzadko kiedy wykorzystujemy je w pracy każdego dnia. Zatem często warto je właśnie wypożyczyć.

 

Szczeliniarka jezdna piła drogowa
Szczeliniarka jezdna piła drogowa

 

Za pomocą jezdnej piły drogowej  można bowiem bardzo sprawnie przycinać warstwy z betonu asfaltowego albo cementowego o grubości nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Poza tym głębokość cięcia regulujemy za pomocą koła ręcznego, a podnoszenie realizuje się na wahaczy, który nie wymagają obsługi. Z kolei, aby w trakcie pracy nie były tak bardzo mocno odczuwane wibracje uchwyt dla operatora został wyłożony gumą. Zasilanie natomiast doprowadzamy z ciśnieniowej sieci wodnej albo dużego zbiornika wodnego.

 

Szczeciniarka niezbędna przy pracach drogowych

Każdy, kto ma dużą firmę budowlaną zajmującą się pracami drogowymi powinien wyposażyć się właśnie w szczeliniarkę jezdną piłę drogową . Jeśli będziesz korzystał z niej często, cena zakupu szybko.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup szczeliniarki to bardzo ważne jest to, aby zadbać o właściwą jej konserwację. Ponieważ urządzenie to będzie narażone na ciągły kurz. To też zaleca się, żeby co jakiś czas dobrze ją wymyć oraz nasmarować. Dzięki temu przez wiele długich lat będzie można cieszyć się z urządzenia i nie trzeba będzie żadne wkładu finansowego. Poza tym wybierając szczeliniarkę warto jest wydać więcej pieniędzy, ale kupić taką, która jest mocniejsza, ponieważ wówczas nie trzeba martwić się o to, że jakiegoś grubszego betonu nie będzie w stanie przeciąć, albo aby przecięła to trzeba będzie robić odpoczynki, żeby się nie przegrzała.

Szczeciniarka jest urządzeniem, które jeśli się kupuje to tylko w jednym egzemplarzu, dlatego pod żadnym pozorem nie należy na niej oszczędzać, ponieważ później można by było być niezadowolonym z zakupu. Tak, więc jeśli już kupujemy to postawmy na prawdę na najwyższą jakość, a na pewno nie będzie nikt żałował tego wyboru pod żadnym względem.

 

Czym właściwie jest tarcza diamentowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat