Szczeliniarka, która poradzi sobie z każdą nawierzchnią drogową

Szczeliniarka, która poradzi sobie z każdą nawierzchnią drogową

Prowadzenie robót budowlanych nie jest sprawą łatwą. To praca dla ludzi, którzy muszą się borykać z warunkami pogodowymi. Pracownicy budowlani muszą zmagać się z wysoką temperaturą asfaltu, niekiedy zdarza się praca w zimnie oraz w deszczowe dni. Dlatego firma Adiam wprowadziła do swojej oferty urządzenia, które pomagają przy remoncie drogi. Do jednych z nich należy szczeliniarka ASZ G350S.

Przeznaczenie urządzenia

Zanim będziemy skupiać się na parametrach oraz wyglądzie urządzenia warto podać jego przeznaczenie. Profesjonalna szczeliniarka ASZ G350S to sprzęt do cięcia drogowej nawierzchni. Za pomocą szczeliniarki ASZ G350S można ciąć: beton czy asfalt. Możliwości cięcia betonu za pomocą piły drogowej jest stosowane w przypadku wymiany nawierzchni. Podane urządzenie doskonale radzi sobie z wycinaniem nawierzchni mostów. Szczeliniarka ASZ G350S pozwala na cięcie betonu na mokro.

Podsumowując: ASZ G350S znajdzie swoje zastosowanie podczas budowy dróg i mostów. To urządzenie dla każdego, kto zajmuje się tworzeniem dróg dojazdowych, autostrad oraz mostów.

 

Ważne urządzenia

Sercem całej szczeliniarka ASZ G350S jest silnik spalinowy. Jego osiągi pozwalają na pracę o mocy 4,8 kW. Działanie silnika koncentruje się na regularnej pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu silnik nigdy się nie przegrzewa oraz nie ulega awarii. W celu ochrony silnika szlifierka ASZ G350S posiada zbiornik wraz z olejem. Podczas pracy silnik samoczynnie pobiera olej, który działa konserwująco. Drugim ważnym elementem są tarcze ścierne. Do cięcia betonu tarcze zostały pokryte warstwą diamentową, co znacznie ułatwia cięcie twardych nawierzchni.

Jak działa urządzenie? 

Jezdna piła to urządzenie ręczne. Do cięcia betonu niezbędny jest stały nadzór człowieka. Użytkowanie sprzętu opiera się na sile rąk oraz kalibracji za pomocą panelu sterowania. Człowiek, podążając za maszyną wyznacza miejsca cięcia. Panel sterowania ułatwia cięcie betonu na określoną grubość. Możliwości szczeliniarka ASZ G350S pozwalają na cięcie betonu o max. Grubości 120 mm. W celu ustawienia konkretnej wartości pociąga się za przekładnie. Podczas ustalania danego parametru tarcza ścierna oraz cała rama obniżają się. Tak oto możemy z powodzeniem wbijać się w twardą nawierzchnię i skutecznie ciąć asfalt.

 

 Zalety stosowania piły drogowej

Pierwszą zaleta urządzenie są małe wymiary. Urządzenie o wielkości 65 x 45 x 100 cm pozwala na łatwy transport bez użycia ciężkiego sprzętu. Drogowa szczeliniarka ASZ G350S o wadze 77 kilogramów z powodzeniem zmieści się w małą przyczepkę. Takie możliwości sprawiają, że wykorzystywanie ASZ G350S nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów.

Drugą ważną zaletą jest łatwe użytkowanie sprzętu. Każdy operator, który zasiada do maszyny może odczuć niesamowity komfort. Duże koła transportowe ułatwiają sterowanie sprzętem. Wpływają na mniejsze zmęczenie oraz gwarantują szybką pracę. Mała liczba funkcji oraz kompatybilność panelu sterowania sprawiają, że z urządzenia może korzystać każdy pracownik. Nie musisz szukać specjalisty czy szkolić danego pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat