Szczeliniarka

Szczeliniarka

Obecnie żyjemy w czasach, w których wykonuje się coraz więcej różnego rodzaju prac upiększających podwórka, drogi oraz chodniki. Oczywiście prace te wymagają nie lada wysiłku. To też nic dziwnego, że każdy szuka takich sprzętów i urządzeń, które jak najwięcej pracy wykonają za człowieka. Jednym z takich sprzętów jest właśnie szczeliniarka. Niestety wiele osób słysząc tą nazwę nie wie co to takiego. To też po krótce postaramy się wyjaśnić do czego służy szczeliniarka oraz jakie tak dokładnie ma zastosowanie.

 

Szczeliniarka w Twoim zestawie narzędzi

Szczeliniarka to piła drogowa, która służy przede wszystkim do cięcia nawierzchni drogowych. Poza tym wykorzystywana jest do prostych prac renowacyjnych. Bardzo często mają ją również na wyposażeniu firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętu budowlanego. Przemawia za tym fakt, że nie jest to urządzenie tanie. Rzadko kiedy wykorzystujemy je w pracy każdego dnia. Zatem często warto je właśnie wypożyczyć.

Za pomocą szczeliniarki można bowiem bardzo sprawnie przycinać warstwy z betonu asfaltowego albo cementowego o grubości nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Poza tym głębokość cięcia jest regulowana za pomocą koła ręcznego, a podnoszenie realizuje się na wahaczy, który nie wymaga obsługi. Z kolei, aby w trakcie pracy nie były tak bardzo mocno odczuwane wibracje uchwyt dla operatora został wyłożony gumą. Zasilanie natomiast doprowadzone jest z ciśnieniowej sieci wodnej albo dużego zbiornika wodnego.

 

Szczeciniarka niezbędna przy pracach drogowych

Każdy, kto ma dużą firmę budowlaną zajmującą się pracami drogowymi powinien wyposażyć się właśnie w szczeliniarkę. Jeśli będziesz korzystał z niej często, cena zakupu szybko.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup szczeliniarki to bardzo ważne jest to, aby zadbać o właściwą jej konserwację. Ponieważ urządzenie to będzie narażone na ciągły kurz. To też zaleca się, żeby co jakiś czas dobrze ją wymyć oraz nasmarować. Dzięki temu przez wiele długich lat będzie można cieszyć się z urządzenia i nie trzeba będzie żadne wkładu finansowego. Poza tym wybierając szczeliniarkę warto jest wydać więcej pieniędzy, ale kupić taką, która jest mocniejsza, ponieważ wówczas nie trzeba martwić się o to, że jakiegoś grubszego betonu nie będzie w stanie przeciąć, albo aby przecięła to trzeba będzie robić odpoczynki, żeby się nie przegrzała.

Szczeciniarka jest urządzeniem, które jeśli się kupuje to tylko w jednym egzemplarzu, dlatego pod żadnym pozorem nie należy na niej oszczędzać, ponieważ później można by było być niezadowolonym z zakupu. Tak, więc jeśli już kupujemy to postawmy na prawdę na najwyższą jakość, a na pewno nie będzie nikt żałował tego wyboru pod żadnym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat