Tarcza diamentowa Adiam FLIESE MUSIC

Tarcza diamentowa Adiam FLIESE MUSIC

Adiam FLIESE MUSIC to tarcze diamentowe, umożliwiające dokonywanie cięć materiałów o różnej twardości. W tym również tych najtwardszych i najbardziej wytrzymałych. To profesjonalne narzędzie możemy stosować m.in. do precyzyjnego cięcia na sucho i na mokro glazury, gresu, dachówek, klinkieru zwykłego, klinkieru twardego, a także granitu i marmuru. Tarcza diamentowa Adiam bez problemu radzi sobie również z przecinaniem terakoty.

 

Specjalny korpus Tarcza diamentowa Adiam, dla lepszego cięcia

 

Tarcze typu Adiam FLIESE MUSIC charakteryzują się tzw. “sandwichowym” korpusem. Oznacza to, że składa się on z warstw, które zostały ze sobą znitowane. Co nie jest typowym rozwiązaniem w takich narzędziach.  Na zewnątrz znajdują się po obu stronach odpowiednio twarde warstwy wykonane ze stali. W środku jeszcze jedna warstwa z miękkiej miedzi. Taka specyficzna budowa pozwala zapewnić lepszy poziom tłumienia drgań powstających podczas pracy, co skutecznie obniża głośność pracy urządzenia. Wszystko dzięki miękkiej strukturze warstwy miedzianej zainstalowanej wewnątrz tarczy. Jednocześnie jednak zostało to zapewnione bez widocznej utraty sztywności. Dysk tarczy mimo tego zabiegu zupełnie nie ustępuje stalowym korpusom, na co wpływ ma również zastosowanie miedzianych nitów. Dzięki temu może bardzo precyzyjnie przecinać materiały o wysokiej twardości, a jednocześnie pracować relatywnie cicho.

Tarcza diamentowa Adiam do ciecia twardego gresu
Adiam Tarcza do ciecia gresu

Wyższa jakość dzięki tłumieniu drgań

 

Ale zastosowany w tarczach Adiam FLIESE MUSIC sposób na wytłumienie drgań nie tylko sprawia, że urządzenie pracuje ciszej. Ma także bardzo realny wpływ na jakość pracy, którą przy jego użyciu wykonujemy. Mniej drgań oznacza bowiem także znacznie wyższą jakość i precyzję wykonywanych w ten sposób cięć. Prawdziwie wysoki stopień obniżenia drgań i hałasu gwarantuje tylko zastosowanie oryginalnego rozwiązania z nitami miedzianymi i miękkim wnętrzem korpusu, a nie obecne w innych tarczach podobne rozwiązania zastępcze.

Z kolei ostrze w tarczach FLIESE MUSIC to specjalny wieńcowy segment diamentowy o specjalnej, opatentowanej strukturze. Ryflowany wieniec, który został tu zastosowany gwarantuje zmniejszony poziom tarcia podczas pracy w połączeniu z czystym śladem cięcia i brakiem odprysków. Tarcza diamentowa Adiam doceniana jest za to przez profesjonalistów.

 

Tarcza diamentowa Adiam FLIESE MUSIC – różne wymiary

 

Tarcze diamentowe Adiam FLIESE MUSIC są oferujemy w zależności od potrzeb, w ośmiu różnych średnicach. Od najmniejszej wynoszącej 115 mm aż po 350 mm. Pośrednie modele mają następujące średnice: 125, 180, 200, 230, 250 i 300 milimetrów. Stosujemy zarówno do cięcia na sucho, jak i na mokro, a także używamy w szerokiej gamie różnych urządzeń, takich jak piły stołowe czy większe szlifierki kątowe. Bardzo ważny jest tu odpowiedni wybór narzędzia, które będzie w stanie wykorzystać największe atuty takich tarcz. Zastosowana piła stołowa czy szlifierka kątowa także musi się odznaczać jak najniższym możliwym poziomem wibracji. By cięcie przy pomocy tarczy diamentowej FLIESE MUSIC wrocławskiej firmy Adiam było wykonane odpowiednio precyzyjnie i relatywnie cicho.

 

Czym właściwie jest tarcza diamentowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat