W jaki sposób dokonać wyboru tarczy diamentowej?

W jaki sposób dokonać wyboru tarczy diamentowej?

Tarcze diamentowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak szerokie zastosowanie ma tego typu rozwiązanie. Problemem może być jednak wybór odpowiedniego narzędzia- wiąże się to bezpośrednio ze stosunkowo dużym wyborem w tym zakresie. Czym jest tarcza diamentowa? Jakie elementy jest w stanie przeciąć? Na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Czym jest tarcza diamentowa?

Tarcza diamentowa wbrew pozorom nie jest wykonana z diamentów. Jest to narzędzie, którego korpus wykonany jest ze stali, ewentualnie z innych stopów metali lekkich. Charakterystyczne są krawędzie- są one pokryte specjalistycznym proszkiem syntetycznego diamentu, który to wtapiany jest w spoiwo metalowe. Jeśli chodzi o kolejny etap, jest on bezpośrednio związany z przylutowaniem, ewentualnie zgrzaniem specjalnej mieszanki. W konsekwencji jest ona zespalana z tarczą, a produkt charakteryzuje się wytrzymałością i satysfakcjonującymi właściwościami ścierania. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że na ostrość produktu wpływa aspekt ułożenia proszku.

Jakie elementy jest w stanie przeciąć tarcza diamentowa?

Skoro wiemy już, czym jest tarcza diamentowa, a także jakie cechy charakterystyczne posiada, warto uzyskać nieco więcej informacji na temat tego, co jest w stanie przeciąć. Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób, które potencjalnie są zainteresowane kupnem. Na rynku znaleźć można tarcze o stosunkowo szerokim zastosowaniu- są w stanie przeciąć nie tylko metal, ale także wiele innych tworzyw. Wśród nich najczęściej wyróżnia się drewno, gres, kamień, klinkier, tworzywa sztuczne, metal, asfalt, ceramikę, beton, szkło, glazurę, stal nierdzewną, aluminium. Jak można zauważyć, zastosowanie jest zatem bardzo szerokie. Poszczególne parametry powodują, że tarcze diamentowe mogą być wykorzystywane jedynie do określonych tworzyw. Niekiedy znaleźć można również egzemplarze uniwersalne, za których pośrednictwem możemy przeciąć zróżnicowane materiały. Produkty te jednak oferują nieco mniejszą jakość cięcia, a także mniejszą wytrzymałość.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tarczy diamentowej?

Wybór tarczy diamentowej to kwestia dość problematyczna. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mają znaczenie w sposób szczególny. Pierwszym z nich jest prędkość skrawania- im jest większa, tym lepiej dla użytkownika. Nie bez znaczenia jest rozmiar tarczy, który przekłada się na to, do jakich urządzeń jesteśmy w stanie zastosować konkretne rozwiązania. Nie w sposób nie wspomnieć o średnicy otworu mocującego i o dodatkowych usztywnieniach. Wśród pozostałych parametrów, które są godne uwagi, możemy wyróżnić zęby, wzmocnienia, grubość tarczy, możliwości co do ostrzenia, oznaczenia. Na podstawie powyższych informacji możemy wywnioskować, które tarczy diamentowe okażą się najbardziej optymalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *