Wiercenie wiertłem koronowym

Wiercenie wiertłem koronowym

Wiercenie wiertłem koronowym: Bez wątpienia do jednych spośród szczególnie trudnych oraz ciężkich robót budowlanych można zaliczyć wykonywanie otworów. Zwłaszcza gdy należy przebić się poprzez trudny materiał, np. żelbet. W takich wypadkach w sukurs budowlańcom, szczególnie instalatorom, przychodzą diamentowe wiertła koronowe. Generalnie wiertła koronkowe dedykowane są do pracy na sucho oraz na mokro. Dzięki nim można wykonywać precyzyjne otwory, bez wykorzystania udaru. Pracę można wykonywać zarówno w materiałach o niewielkiej wytrzymałości jak gazobeton, silikat, pustaki ceramiczne, jak I murach z pełnej cegły, betonie, żelbecie.

Diamentowe Wiertło Koronowe- jak jest zrobione ?

 

Wiertło diamentowe jest specyficznym typem wiertła. Składa się ono z rury z  odpowiednim uchwytem a jego częścią roboczą są segmenty diamentowe. Wiertłami takimi można wykonywać otwory o średnicy od kilku mm do ponad 1600 mm I głębokości od kilkunastu mm do kilkudziesięciu metrów !

 

Rynek budów – gdzie stosować wiertła koronowe ?

 

Diamentowe Wiertła koronowe znajdują zastosowanie na budowach do wykonywania otworów w sufitach, ścianach, fundamentach, schodach, balkonach itd. Używa się ich do wierceń w nawierzchniach dróg asfaltowych lub betonowych w celu uzyskania próbek w kształcie walców do wykonania badań. W sektorze kamieniarskim służą do drążenia otworów w produktach skalnych (w kamieniołomach i zakładach produkcyjnych). Elementem roboczym w wiertłach koronowych są segmenty diamentowe dobrane odpowiednio do wierconego materiału. Są one przymocowane do krawędzi rurowego korpusu wiertła za pomocą lutu srebrnego lub spawania laserowego. Koronami diamentowymi robi się wyloty za pomocą specjalistycznych wiertnic. . W zależności od warunków pracy, wykorzystuje się wiertnice z napędem elektrycznym, hydraulicznym, pneumatycznym czy spalinowym.

 

 

Diamentowe Wiertło – jaki materiał ?

 

 

Diamentowe Wiertła koronowe pozwolą na wiercenie w rozmaitych materiałach. Do najtwardszych oraz najtrudniejszych spośród nich można zakwalifikować beton, zwłaszcza mocno zbrojony. Gdzie jeszcze można zastosować takie wiertła? Do wiercenia w granicie, w kamieniu naturalnym oraz piaskowcu naturalnym, w cegle, w domu z pustaków i w asfalcie. Oczywiście można wybrać praktycznie dowolną długość wiertła i jego średnicę. Dodatkowo można skorzystać z przedłużek, które przedłużą wiertło.. Podstawową korzyścią urządzeń diamentowych jest to, iż nie należy stosować udaru oraz niepotrzebnie rozkuwać wierconego materiału. Dzięki temu powstałe otwory mają wymiar dokładnie taki, jaki jest potrzebny i można je doskonale dostosować np. pod montaż rur.

 

Wiertła Diamentowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat