Wiertła diamentowe

Wiertła diamentowe

Wiertła diamentowe koronowe wykorzystywane są do robienia rozmaitych odwiertów rdzeniowych w rozmaitych produktach budowlanych. Znaleźć na rynku możemy wiertła o właściwie każdej wielkości, długości oraz typu uchwytu, dopasowane do wszelkiego typu ścieralnego materiału. Artykuły te bez wątpienia w swoich narzędziach powinien mieć każdy majsterkowicz.

 

Wiertła diamentowe pozwolą na drążenie w rozmaitych produktach

Do najprostszych oraz najtrudniejszych spośród nich można zakwalifikować beton, chociażby tenże mocno zbrojony. Gdzie także można zastosować takie wiertła? Do drążenia w minerale, w kamieniu naturalnym oraz piaskowcu naturalnym, w cegle, w budynku z pustaków i w asfalcie. Dodatkowo można wybrać właściwą długość wiertła i jego wielkość. Dodatkowo można zaczerpnąć z przedłużek, jakie przedłużą rozciągłość wiertła. Podstawową korzyścią urządzeń diamentowych jest to, iż nie należy stosować udaru oraz niepotrzebnie rozkuwać wierconego materiału. Dzięki temu powstałe dziury są proporcjonalne oraz można je doskonale dostosować np. pod montaż rur.

 

Typy koronek narzędziowych

Generalnie wiertła koronkowe dedykowane są do skrawania na sucho oraz na mokro. Dzięki nim można robić dokładne wyloty przeważnie bez wykorzystania udaru. Do pierwszej klasy zakwalifikować można przede wszystkim otwornice. Robi się nimi odwierty o mniejszych wielkościach w stosunkowo lżejszych produktach, typu: sklejki gipsowo-kartonowe, pustak piankowy, lecz nie tylko. W ogromnym stopniu zależy to od wykorzystanej techniki w produkcji konkretnej koronki. Wyloty pod puszki, światło bądź baterie do wody są robione z ręki również przy pomocy prostych wiertarek. Tymczasem przewierty o dużych rozmiarach oraz twardym produkcie, np. kamień, beton, żelbet potrzebują już silnika ze stojakiem oraz schładzania cieczą.

 

Wiertła diamentowe koronowe do betonu

Wiertła koronowe do betonu idealnie nadają się do robienia luków pod puszki elektryczne oraz w zasadzie do wszystkich pozostałych prac, jakie potrzebują zrobienia otworu o danej wielkości w ścianie, murze bądź przestrzeniach poziomych z betonu, betonu komórkowego, cegły, sklejki cementowej bądź ceramiki. Zazwyczaj wiertła koronowe do betonu zrobione są ze stali stopowej Cr 40 bądź odpowiedniego produktu, zęby tymczasem robione są ze znacznie mocniejszego węglika.

 

Wiertło diamentowe do gresu oraz do szkła

Na rynku możemy napotkać wiertła diamentowe o charakterystycznym wyglądzie bądź wiertła koronowe z końcówką roboczą w formacie rury. Obróbka w wiertłach koronowych odbywa się jedynie na stronach końcówek tychże wierteł. Do wierteł diamentowych wykorzystuje się przeważnie kryształy diamentu sztucznego, dzięki czemu stępienie tychże urządzeń jest właściwie niewykonalne. Wiertła diamentowe doskonale sprawdzają się do obróbki w gresie i w szkle. W wypadku drążenia w gresie dobrym wyjściem są wiertła oraz koronki diamentowe służące do przebijania na sucho i na mokro. Charakterystyczne wiertło diamentowe do gresu i wiertło koronowe, jakich stosuje się na sucho, wywołują, iż przepust powstający ową techniką nie jest gładki.

 

Zobacz nasze pozostałe artykuły:

BHP na budowie
Konstrukcja tarczy diamentowej
Szczeliniarka do każdej nawierzchni 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij wiadomość i otrzymaj rabat