Zastanawiasz się czy można wykorzystać korpus wiertła – diamentowe wiertła koronowe do betonu ?

Zastanawiasz się czy można wykorzystać korpus wiertła – diamentowe wiertła koronowe do betonu ?

Na polskim rynku budowlanym jest bardzo popularne wiercenie z wykorzystaniem techniki diamentowej. W związku z tym popularna jest usługa polegająca na regeneracji diamentowych wierteł koronowych. Jeśli stan rury ( korpus) zużytego wiertła na to pozwala ( odpowiednia długość, bez uszkodzeń mechanicznych i odkształceń ). Po regeneracji otrzymujemy pełnowartościowe diamentowe wiertła koronowe, nawet o połowę taniej ! Dlatego po pierwsze korpus wiertła należy poddać ocenie jakościowej, podczas której określa się grubość jego ścianek. Stwierdzamy brak ewentualnych pęknięć, wgnieceń, przetarć, prawidłowy stan uchwytu jak też czy wiertło zachowuje osiowość i nie bije.

Co to jest Regeneracja Diamentowego Wiertła Koronowego?

Jeśli wszystkie parametry rury i jej uchwytu są poprawne, możemy poddać ją regeneracji. Zaczynamy od usunięcia pozostałości segmentów i wyrównaniu powierzchni czołowej wiertła. Segmenty pierwotnie przylutowane usuwa się bardzo łatwo, te spawane laserowo najłatwiej usunąć z fragmentem czoła rury o długości około 10 mm, który i tak najczęściej jest najbardziej starty. Następnie specjalną wycinarką wykonujemy „gniazda” pod segmenty. Na życzenie klienta, odpowiednio do jego wymagań, można umieścić na regenerowanym wiertle mniejszą od standardowej ilość segmentów.

Ma to znaczenie na przykład w przypadku wierteł do pracy z ręki. Używamy też do wiercenia na sucho czy też w szczególnie twardych materiałach. Następnie, po oczyszczeniu i odtłuszczeniu fragmentów rury i segmentów możemy połączyć segmenty z korpusem wiertła za pomocą lutu srebrnego. Lut taki zawiera co najmniej 40 %, nawet do 49% srebra, jego temperatura topnienia wynosi powyżej 500 ºC do nawet około 600 ºC . Wytrzymałość mechaniczna i termiczna takiego połączenia jest bardzo duża, często zdarza się nam regenerować wiertła, w których segmenty zostały wyrwane z kawałkiem rury.

Dlaczego diamentowe wiertła koronowe nie wiercą ?

Jak zawsze w przypadku narzędzi diamentowych zasadnicze znaczenie ma dobór specyfikacji segmentów do właściwości wierconego materiału i parametrów ( mocy, zakresu obrotów ) wiertnicy. Segmenty o miękkim spoiwie do wiercenia w twardych materiałach, szczególnie w ciężkim żelbecie, segmenty twarde do pracy w świeżym betonie, w lekkich materiałach ściennych.
Adiam oferuje kilka typów segmentów, dzięki czemu możemy wykonać narzędzie przeznaczone do materiałów o różnej ścieralności. Częstą praktyką jest mieszanie na jednym wiertle, w odpowiednich proporcjach, segmentów twardych i miękkich. Pozwala to osiągnąć istotny dla niektórych klientów kompromis pomiędzy szybkością wiercenia i wydajnością narzędzia diamentowego.

Firmy usługowe bądź instalatorzy często podkreślają w produktach oferowanych przez ADIAM korzystną relację ceny do wydajności. Firmy, które zużywają najwięcej wierteł diamentowych zwracają szczególną uwagę na czas wykonania otworu. Żywotność wiertła jest dziś nie tak już ważna , jak jeszcze kilka lat temu. Dziś za dobre uznaje się już wiertło, które np. przy średnicy 150 mm wykona około 10 mb otworu. Podczas gdy jeszcze 5 lat temu musiało to być co najmniej około 18 – 20 mb. Bardzo dobrze zaopatrzony magazyn rur i segmentów pozwalają na regenerację i produkcję nowych wierteł. Wykonujemy praktycznie dowolnych rozmiarach średnicy ( dotychczas największa 1530 mm ) i długości ( dotąd 23 m ). Do tego zamówione dziś rano czy wiertło dostarczone do regeneracji zostanie wysłane do Klienta tego samego dnia . Polecamy się z nasza usługą wszystkim, którzy jeszcze jej nie wypróbowali. Dołączą do licznego grona zadowolonych Klientów !

Odbierz Kupon rabatowy >>>

Regeneracja Diamentowych Wierteł Koronowych
Bardzo popularna usługa regeneracja wierteł koronowych polega na wymianie segmentów tnących

Oceń sam jak działa Regeneracja !!!

Jakie powinny być obroty podczas wiercenia diamentowym wiertłem koronowym. Tabela Obrotów
Jakie powinny być obroty podczas wiercenia diamentowym wiertłem koronowym. Tabela Obrotów

One thought on “Zastanawiasz się czy można wykorzystać korpus wiertła – diamentowe wiertła koronowe do betonu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *